Kategorie

Výrobci

Slevy

Navštivte nás i zde:

Antistatický
Schopnost vytvářet na ošetřeném povrchu ochranný film odpuzující nečistoty a vlhkost

Carnauba vosk
Nejkvalitnější a vysoce ceněný přírodní vosk získávaný z listů brazilské palmy Copernicia prunifera. Používá se spolu s dalšími složkami k výrobě leštících a ochranných přípravků na laky, kožené, dřevěné a další povrchy.

Bikomponent
Dvousložkový přípravek, který v koncentrovaném stavu vytváří dvě oddělené vrstvy. Při ředění je nutno produkt nejdřív protřepáním dobře promíchat.

Extraktor
Přístroj někdy uváděný, jako tepovač. Kombinace vysavače a tlakového zařízení, které umožňuje hloubkové čištění (praní) čalounění, koberců, matrací apod. Čistící roztok je za pomocí tlakového zařízení a trysky umístěné na konci sací hadice stříkán hluboko do povrchu čištěné plochy a je následně vysáván spolu s rozpuštěnými nečistotami.

Graffiti
Graffiti je v obecném smyslu druh výtvarného projevu pracující ve veřejném prostoru technikou nanášení barev, často ve formě spreje nebo fixy, Většinou populace je však graffiti vnímáno jako vandalství a je možné ho postihovat na základě trestního zákona České republiky.

Mikrovlákno
Mikrovlákno je umělé textilní vlákno jemnější než 1 tex. Oproti běžným přírodním vláknům vynikají látky z mikrovlákna odolností, schopností sát a zadržovat kapaliny, nebo pojmout velké množství prachu.

Parafín
Parafín je bílá, v surovém stavu spíše nažloutlá až nahnědlá, amorfní směs vyšších nasycených alifatických uhlovodíků (alkanů). Je bez chuti a zápachu, ve vodě nerozpustný.

Pěnivost, redukovatelná pěnivost
Schopnost vytvářet pěnu. Redukovatelná pěnivost - možnost ovlivňovat pěnivost

Polymer
Polymer je látka sestávající z molekul jednoho nebo více druhů atomů nebo skupin spojených navzájem v tak velkém počtu, že řada fyzikálních a chemických vlastností této látky se nezmění přidáním nebo odebráním jedné nebo několika konstitučních jednotek.

Smáčivost
Schopnost rozmočit ztvrdlé nánosy nečistot a narušit jejich vazbu na čištěný povrch.

Sněžný efekt
Schopnost vytvářet hustou konzistetní pěnu podobnou sněhu

Tenzid
Tenzid (tensit, surfaktant, saponát) je povrchově aktivní látka (dříve nazývaná kapilárně aktivní látka). Snižuje povrchovou či mezifázovou energii a proto se samovolně koncentruje ve fázovém rozhraní. Označení surfaktanty je převzaté z angličtiny, zatímco tenzidy do češtiny proniklo z němčiny. Synteticky připravené tenzidy se také nazývají saponáty. Jelikož tenzidy snižují povrchové napětí rozpouštědel, usnadňují tak rozpouštění a odstraňování nečistot. Proto se často používají v čisticích a pracích prostředcích. Známým příkladem tenzidu je mýdlo.

UV filtr
Ochranný film zabraňující pronikání UV (ultrafialového) záření do ošetřených materiálů. UV záření má neblahý vliv např na plasty, gumu, pravou i umělou kůži, laky, kde při dlouhodobobém působení spolu s dalšími vlivy způsobuje křehnutí a ztrátu barevného pigmentu (vyblednutí)


Nabídka

Srovnání 0